Aknapesurobot Ecovacs Winbot 880

ECOVACS Winbot 880

Aknapesurobotid koguvad iga päevaga aina rohkem populaarsust. Kes siis ei tahaks igapäevaseid tüütuid majapidamistöid robotitele üle anda. Robotid teevad meie eest nõude ja põrandapesu, miks mitte ka ohtlikku aknapesu?

Nagu igal pool tehnikamaailmas, nii ka aknapesurobotite tootjad täiustavad oma tooteid, võtavad kuulda klientide tagasisidet ning muudavad robotid paremaks. Ja vahel lähevad ka sammukese tagasi. Nii on juhtunud näiteks Winbot 880-ga.

Mis on uut?

Winbot 880 on 2020 sügisel välja tulnud aknapesurobot, mis sisaldab endas Winbot X ja Winbot 950 parimaid omadusi. Winbot 880 on sama taibukas ja sarnase liikumistrajektooriga nagu Winbot X, aga omab pidevat vooluühendust nagu oli Winbot 950-l ehk vanemal mudelil. Pidev vooluühendus annab võimaluse puhastada suuremaid ja rohkem aknaid. Kuna akude tööaeg ei ole veel akende pesuks piisav, otsustati vana hea voolujuhtme juurde tagasi minna.

Aknapesurobot puhastab pinna, sõites üle klaaspinna koos mikrokiust lapiga. Seda lappi peab kasutaja enne roboti alla kinnitamist niisutama aknapesuvedelikuga. Liiga märja lapiga robot kahjuks töötada ei taha. Winbot eemaldab klaasilt mustuse, rasvased jäljed ja tolmu. Tugevalt kinni olevat mustust (näiteks õitsemise ajal tekkinud õli ja õietolmu segu), mille puhastamiseks oleks vaja klaasi tugevalt nühkida või isegi kaabitsat kasutada, robot täielikult eemaldada ei suuda. Winbot 880 hoiab sinu klaasid säravalt puhtad siis, kui seda tihti kasutada. Kui pesed sellega aknaid vaid kevadise suurpuhastuse ajal, jääb robotist natuke väheks.

Samas keset talve akende väljast poolt pesemine ei õnnestu, sest tootja soovitab aknapesurobotit kasutada mitte alla kümne soojakraadi juures. Seega vali akende puhastamiseks sobiv õhutemperatuur.

Kuidas Winbot töötab?

Seade analüüsib kogu puhastava pinna ja arvutab välja kõige optimaalsema puhastusteekonna, et puhastamise lõpus naasta alguskohta. Aknapesurobot on mõeldud akende igapäevaseks hooldamiseks. Kuigi iga päev me keegi aknaid ei pese, siis mõeldakse siin selle all akende pesu sagedust umbes korra kuus. Kui on soov teha vaid kevadist põhjalikku puhastust või kui aknad on väga mustad või pikka aega puhastamata, peab robot enne mitu korda järjest akna üle käima, kui perenaine rahule jääb. Kuna aknapesuroboti puhastuslapi pind on väike, siis tuleb ka mustade akende korral neid tihedalt vahetada. Õnneks on komplektis mitu lappi. Lisaks on seadmel süvapuhastuse funktsioon, millega puhastatakse klaas kaks korda. Kohtpuhastusfunktsiooniga saab lasta robotil ühes kohas mitu korda edasi tagasi liikuda ja põhjalikult puhastada. Sarnane võimalus peaks olema ka uuemal Alfawisel.

Aknapesurobot

Winbot 880 ulatub koristama voolupistikust maksimaalselt 6,3 m kaugusele (koos pikenduse ja adapteriga) ja puhastab kiirusega 0,35 m2 minutis (näiteks  1 m2 pinda puhastab robot veidi alla kolme minuti).

Vastupidiselt Winbot X-le on seadme turvakinnitus tungivalt soovituslik korrusmajade kõrgemate klaaside puhastamiseks. Eramajade klaaside puhastamisel on turvakinnitus samuti soovituslik, aga kasutaja võib selle kasutamisest ka omal vastutusel loobuda.

Winbot 880 ei sobi automaatrežiimis kasutamiseks akendel/klaasidel, mille raamid ei ole täisnurga all, on ümarad/kaarjad või madalamad kui 3 mm. Raamita klaaside ümber peab olema vähemalt 0,5-1 cm vaba pinda (näiteks kahe kõrvuti rõdupiirde klaasi vahe), et sensorid tunneksid ära klaasi ääre. Samuti ei liigu seade üle kokku pandud klaaside vahelisest silikoonitud/tihendiga vuugist. Suurte akende puhul võib aken puhastamise ajal vajada lisaks klaasi niisutamist (pritsides puhastusvedelikku veel puhastamata pinnale), kuna seadme puhastuslapp muutub liiga kuivaks.

Komplekt

Kui ostate aknapesuroboti, siis karbis on järgmised esemed: Winbot 880, kolm mikrokiust puhastuslappi, juhtme pikendus, puhastusvedelik, pult, kaks AAA patareid puldi jaoks, turvahoidik veniva nööriga, vooluadapter, poleerimislapp.

Lisainfo

  • Seadme suurus 250 x 250 x 105 cm
  • Kaal 1,7 kg
  • Automaatne puhastamine
  • Optimaalse puhastusteekonna arvutamine
  • Süvapuhastusprogramm
  • Kohtpuhastus